Sık Sorulan Sorular

Karmaşık bir yapı ve mineral içeriğine sahip killer genel olarak; seramik, döküm, gıda, petrol, sondaj, dolgu, kağıt, plastik, ilaç gibi pek çok endüstri kolunda kullanılan bir malzeme grubunu oluştururlar. Killer, mineral yapı ve kimyasal bileşim farklarından gelen değişik özellikler gösterdiklerinden, ticari killerin hangi endüstri kolundaki işlemler için en uygun olduğunun tesbiti yanında; bu kilin belirli özelliklerinin İslahı için yapılan çalışmalar, endüstriyel uygulamalar için büyük önem taşır.
Bu killer kaolinit türü killerin alt grubudur. Oluşum evresindeki farklılıktan bu tür killer varolmuşlardır. Bağlama killeri kaolinlerden daha ince tane yapışma sahiptirler ve daha fazla empürite içermektedir.
Montmorillonit grubu killerdendir. Volkanik kökenli oluşumlardandır. Bentonit özelliklerini taşırlar. Çoğukez bentonit alt grubu olarak tanımlanırlar. En önemli farklılıkları kullanım alanlarıdır. Yağ absorbe özelliği çok yüksek olan killerdir. Bu nedenle; Absorbans ve Yağ rafinasyonunda İlaç, Sondaj ve dolgu Sanayiinde kullanılırlar.
×

Bize Ulaşın

Bize Ulaşın

Telefon

+90 (216) 688 39 00


Mail

info@etilermadencilik.com.tr

Adres

Aşık Veysel Mah, Buğday Sk. No:11 D:B Blok, 34707 Ataşehir/İstanbul